Історія та сьогодення школи № 99

Насправді, як все починалося, напевне, ніхто не знає. Кажуть, колись, ще до Великої Вітчизняної війни, школа № 99 розташовувалась у селищі Помірки! Під час війни вона була зруйнована.

Минуло 16 років. І ось на Павловому Полі з’явилася новобудова – чепурна, привітна школа, котра отримала номер 99. 1-го вересня 1961 року школа гостинно відчинила двері своїм першим учням. І доки не були збудовані інші школи, вона єдина приймала школярів з усього мікрорайону. Зараз, навіть, важко уявити, що колись було аж 10 перших класів. Саме так, був 1-К клас!

Ви запитаєте, чому ж ювілей ми святкуємо тільки в листопаді, а не першого вересня? Тому що був потрібен деякий час, щоб відчути себе справжнім колективом, сім’єю. І коли спільна справа об’єднала всіх, на календарі вже був листопад, тому і святкуємо день народження школи саме зараз.

У 1961 році першим директором став Карпенко Олександр Никандрович, відмінник народної освіти УРСР, учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений орденами Червоної зірки, Великої Вітчизняної війни І ступеня, Дружби народів, досвідчений методист, якого в місті Харкові називали наставником молодих директорів.

Заступником директора з навчально-виховної роботи в перші роки існування школи була Закопайло Анастасія Федотівна, відмінник народної освіти УРСР, кавалер ордена Жовтневої революції.

У 1964 році школа вперше випустила у доросле життя 53 учні 10-х класів.

У 1967 році в школі відбувся фестиваль дружби народів за участю 143 делегатів з 12-ти союзних республік.

1980 рік ознаменувався урочистим відкриттям у школі Центрального музею бойової слави 57 Армії, яка у 1943 р. брала участь у боях за визволення м. Харкова. Голова ради ветеранів – полковник запасу Журавель Василь Васильович.

У 1985 році школу очолив директор Луарсабов Едуард Олександрович, відмінник освіти України, учитель-методист, який не тільки продовжив кращі традиції закладу, але й сприяв подальшій розбудові школи, утвердженню її статусу як україномовної з поглибленим вивченням іноземних мов.

Понад 30 років заступником директора з навчально-виховної роботи працював справжній патріот школи, мудрий наставник вчителів, яскрава педагогічна особистість, улюбленець великої шкільної родини, хранитель історії школи Маняк Борис Львович, відмінник народної освіти УРСР, учитель-методист.

З 1987 року заступником директора з навчально-виховної роботи в початковій школі працює Борисенко Ольга Олександрівна, учитель-методист. Під її керівництвом згуртований високопрофесійний колектив учителів початкових класів завжди в авангарді нових починань школи.

З 1992 року школа почала працювати як українська з поглибленим вивченням англійської мови, а у 1996 році їй надано статус спеціалізованої з поглибленим вивченням англійської мови, запроваджено вивчення другої іноземної мови – французької.

У 2008 році школу очолила директор Кіян Наталія Вікторівна, учитель-методист, яка на сучасному етапі втілює нові ідеї розвитку закладу.

Її надійним помічником у справах став заступник директора з навчально-виховної роботи Орлов Олександр Іванович.

Виховною роботою опікується Калашнікова Наталія Юріївна, яскрава творча особистість, організатор цікавого та змістовного шкільного дозвілля.

Навчально-виховний процес забезпечують 48 педагогічних працівників.

З них: учителів-методистів – 9, старших учителів – 4, спеціалістів вищої категорії – 27.

Зараз у школі навчається 617 учнів у 23 класах.

Досягнення учнів школи в 2006-2011 р.р.:

Міжнародні конкурси – 199 переможців,

Всеукраїнські конкурси, олімпіади – 155 переможців.

Обласні конкурси, фестивалі – 7 переможців

Міські конкурси, олімпіади – 21 переможець.

Та не тільки учні прославили школу. Протягом останніх 10-ти років кращі вчителі показали свою педагогічну майстерність у професійних конкурсах «Учитель року»:

· 2000 рік – Бзот Лариса Юріївна, учитель початкових класів, лауреат районного етапу конкурсу;

· 2001 рік – Калашнікова Наталія Юріївна, учитель музичного мистецтва, лауреат районного етапу конкурсу;

· 2009 рік – Кравченко Наталія Миколаївна, учитель англійської мови, лауреат районного етапу конкурсу;

· 2010 рік – Віценцик Анна Володимирівна, учитель хімії, переможець районного та лауреат міського етапу конкурсу;

· 2011 рік – Тітова Марина Володимирівна, учитель початкових класів, переможець районного та лауреат міського етапу конкурсу.

Забезпечуючи безперервність у навчанні й вихованні учнів, школа довгі роки співпрацює з дошкільним навчальним закладом № 238 «Шпаченя», педагогічний колектив якого під керівництвом Коваль Наталії Іванівни разом з учителями початкових класів школи проводить велику роботу по забезпеченню умов успішної підготовки та адаптації першокласників. Плідною також є співпраця школи з вищими навчальними закладами:

Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С.Сковороди, Харківським національним університетом ім. В.Н.Каразіна, Харківською академією фізичної культури.

Сучасна школа – це не тільки уроки, але й цікаві позакласні заходи, гуртки, спортивні секції, які наповнюють життя школярів яскравими враженнями, позитивними емоціями, дають можливість знайомитися з культурною спадщиною нашого народу, долучатися до шкільних традицій, спілкуватися, розкриватися юним обдаруванням.

У школі працюють гуртки та секції:

· таеквон-до від ДСЮШ № 12;

· танцювальний гурток «Аміція»;

· танцювальний гурток «Сілует»;

· гурток бісероплетіння від ЦДЮТ № 1;

· гурток ручного плетіння від ЦДЮТ № 1;

· шаховий гурток від ДСЮШ № 3.

Серед традиційних шкільних свят можна назвати:(на слайді + фото)

· «День Знань»;

· «Вітаємо вас, учителі!»;

· «Посвячення в першокласники»;

· новорічні свята;

· Малі Олімпійські ігри;

· святкування Дня захисника Вітчизни;

· концерт до Дня 8 Березня;

· свято книги;

· свято квітів;

· свято родини;

· «Шлях до Перемоги»;

· «Прощавай, початкова школа!»;

· свято останнього дзвоника;

· випускні вечори.

Свята за народними звичаями та обрядами завжди вирізняються національним колоритом, викликають захоплення у дітей та батьків:

· свято хліба;

· свято врожаю;

· свято червоної калини;

· Різдво, вертеп;

· новорічна гра «Коза»;

· «Наші обереги».

Шкільні виставки і конкурси творчих робіт – це різнобарвна палітра дитячої

фантазії, яскравих талантів:

· конкурси малюнків;

· виставки стіннівок;

· виставки-конкурси осінніх композицій;

· колективні творчі роботи.

Цікаво у школі проходять предметні тижні, яскраво показала себе на міських

змаганнях команда КВК «Ріс».

На шкільних святах, концертах глядачі з нетерпінням чекають виступів вокального ансамблю шестикласників «Ровесники», лауреата районного конкурсу «Зорепад»; вокального ансамблю вчителів «Золоті ключі», переможця районного фестивалю художньої самодіяльності; вокального дуету «Українські барви», дипломанта цього фестивалю.

За 50 років існування школи в ній працювали 408 учителів, здійснено 47 випусків. Отримали атестат про повну загальну середню освіту 3286 випускників, з них закінчили школу з золотою медаллю 124 учні, зі срібною медаллю – 76 учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 1483