про комісію по захисту прав учнів
шкільної організації „Золота Ера” ХСШ № 99

Комісія по захисту прав учнів є органом шкільної організації „Золота Ера” ХСШ № 99.
Комісія діє на підставі Статуту ХСШ № 99.
Мета діяльності – забезпечення демократизації навчально-виховного процесу в школі, захист прав учнів, створення максимально сприятливих умов для розвитку учнів, формування особистості, що усвідомлює свої права та обов’язки.

Положення про комісію затверджується педагогічною радою, батьківською радою, парламентом шкільної організації „Золота Ера”.
До складу комісії входять представники педагогічного, учнівського, батьківського колективів, обрані їх вищими органами.
Робота комісії здійснюється згідно з планом.
Чергові засідання комісії відбуваються 1 раз на місяць, позачергові – у разі виникнення ситуацій, що вимагають термінового розгляду.

Права комісії:
• Заслуховувати учнів, вчителів, батьків на своїх засіданнях з питань захисту прав учнів.
• Звертатись із заявами, клопотаннями до органів місцевої та державної влади.
• Співпрацювати з організаціями, що захищають права дітей.
• Повідомляти за місцем роботи батьків інформацію про неналежне виконання батьківських обов’язків.
• Розглядати загальні питання, що стосуються стану прав учнів.
• Залучати фахівців для вирішення складних конфліктних ситуацій.
• Запрошувати представників громадськості до участі у розгляді справ на засіданнях комісії.

Обов’язки комісії:
• об’єктивно та всебічно розглядати кожну заяву про порушення прав учнів;
• не розголошувати інформацію, що стосується приватного життя учнів;
• інформувати педагогічний, учнівський та батьківський колективи про прийняті комісією заходи впливу;
• письмово інформувати учасників розгляду про прийняті рішення.
Зміни та доповнення до Положення про комісію можуть бути внесені за спільним рішенням органів педагогічного, учнівського, батьківського колективів.